Rozzuřené skláře rozháněla policie

V potyčku s policií přerostla demonstrace zaměstnanců Moravských skláren Květná před obecním úřadem ve Strání na Uherskohradišťsku. Pracovníci firmy protestovali proti zrušení skláren poté co, jejich vlastník Crystalex Nový Bor, rozhodl o zrušení tohoto provozu s více než dvou set letou tradicí. Generální ředitel Crystalexu Oldřich Karas se na místě pokusil lidem vysvětlil, proč bude továrna zavřená.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Demonstrace

Asi tři stovky rozzlobených sklářů obklopily obecní úřad, kde jednal generální ředitel Crystalexu Oldřich Karas se starostou Strání Antonínem Zámečníkem. Poté, co Karas protestujícím řekl, že demonstrace nezmění rozhodnutí podnik zrušit, lidé ho nejprve vypískali a část davu se na něj chtěla vrhnout. Policisté se štíty a přilbami ale ředitele kryli a odvedli do bezpečí. Demonstranti pak napadali i kordon policistů chránící ředitele a budovu.

Oldřich Karas před tím potvrdil, že výrobu zastaví z ekonomických důvodů. O práci tak přijde téměř 450 lidí. Podle starosty by tak nezaměstnanost v obci stoupla minimálně na 25 procent. Karas zárověň uvedl, že se Crystalex bude snažit sklárny prodat dalšímu zájemci a udělá vše proto, aby výroba ve sklárnách byla zachována.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme