Schwarzenberg varoval před překračováním hranic právního řádu

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg varoval před překračováním hranic českého právního řádu. Nepřímo tak kritizoval některé kroky prezidenta Miloše Zemana. Bylo to jedno z témat, kterým se Schwarzenberg věnoval v rámci svého tříkrálového projevu v Obecním domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přednesl v pražském Obecním domě svůj tříkrálový projev | Zdroj: ČTK

„V průběhu minulého roku došlo k několika politickým událostem, kde jednotlivci i skupiny dospěli ve výkladu využití našeho právního řádu až na samou hranici oprávnění. Pokud ji vůbec o kousek nepřekročili," řekl Schwarzenberg.

Také doufá, že prezident Miloš Zeman přijme návrh možného budoucího premiéra Bohuslava Sobotky. Podle něj má v českém ústavním systému největší odpovědnost vláda. Její předseda by si prý proto měl vybrat členy vlády podle sebe, aby mohl prosazovat svou politiku.

Předseda TOP 09 také zkritizoval Zemanův postup kolem sestavování vlády:

„Já jsem před několika dny přijel ze zahraničí a tam se mě s potutelným úsměvem zeptali, co se zase u nás děje, co vyvádí náš prezident a kdy dostaneme vládu. Je to poněkud trapné.“

Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme