Senátoři postoupili zákon o referendu prezidentovi

Senátoři schválili vlastní návrh zákona o referendu o našem vstupu Evropské unie. Souhlas s původním zněním je nečekaný, neboť výbory zahraniční, pro evropskou integraci i ústavně-právní doporučovaly předlohu upravit. Námitky měla řada zákonodárců hlavně k podmínce účasti nejméně 50 procent voličů pro platnost referenda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátoři nevydali svého kolegu Vladimíra Suchánka z Unie svobody orgánům činným v trestním řízení.

Senát vrátil sněmovně zákon o sociální podpoře státu. V předloze senátoři upravili podmínky pro vyživovací dávky matek-samoživitelek, v případě, že otec nemůže, například kvůli povinné vojenské službě, platit alimenty. Zvýšení porodného z 6400 na 8000 korun senátoři ponechali, vrácením normy se však vyplácení dávky zdrží.

Senát odmítl vydat Vladimíra Schovánka z Unie svobody k trestnímu stíhání. Pohořelický starosta měl stanout před soudem kvůli článku z roku 1998, ve kterém údajně označil místního zastupitele Václava Jelínka za "estébácké eso".

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme