Senátoři postoupili zákon o referendu prezidentovi

Senátoři schválili vlastní návrh zákona o referendu o našem vstupu Evropské unie. Souhlas s původním zněním je nečekaný, neboť výbory zahraniční, pro evropskou integraci i ústavně-právní doporučovaly předlohu upravit. Námitky měla řada zákonodárců hlavně k podmínce účasti nejméně 50 procent voličů pro platnost referenda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátoři nevydali svého kolegu Vladimíra Suchánka z Unie svobody orgánům činným v trestním řízení.

Senát vrátil sněmovně zákon o sociální podpoře státu. V předloze senátoři upravili podmínky pro vyživovací dávky matek-samoživitelek, v případě, že otec nemůže, například kvůli povinné vojenské službě, platit alimenty. Zvýšení porodného z 6400 na 8000 korun senátoři ponechali, vrácením normy se však vyplácení dávky zdrží.

Senát odmítl vydat Vladimíra Schovánka z Unie svobody k trestnímu stíhání. Pohořelický starosta měl stanout před soudem kvůli článku z roku 1998, ve kterém údajně označil místního zastupitele Václava Jelínka za "estébácké eso".

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme