Situace se uklidňuje. Silničáři začali otevírat některé úseky

Situace na českých silnicích se postupně zlepšuje. Silničáři už postupně některé trasy otevírají. Například v Libereckém kraji už jsou všechny silnice od rána průjezdné. Také v Karlovarském kraji přestalo sněžit. Dál se ale na silnicích mohou tvořit sněhové jazyky i závěje. Některé silnice, především v Krušných horách, jsou proto stále uzavřené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový sníh komplikuje hlavně dopravu

Nový sníh komplikuje hlavně dopravu | Zdroj: ČTK

Z deseti neprůjezdných úseků se dva podařilo otevřít. A to Neklid-Boží Dar, a Nezdice-Loučky. Boží Dar směr Rýžovna a Zlatý Kopec, Háj, Jindřichovice, Přebuz směr Rolava a Sitiny, Jankovice a Nové Hamry, Jelení jsou úseky, které se stále nepodařilo zprůjezdnit a silničáři intenzivně pracují na jejich uvolnění.

Také v Krušných horách, kde záchranáři mluvili o kalamitním stavu je už situace pod kontrolou. Podle předpovědi by odpoledne mělo začít opět slabě sněžit, dopravu v regionu by to ale ochromit nemělo.

Česko zároveň sevřely velké mrazy. Meteorologové naměřili po ránu 31 stupňů pod nulou na Jizerce. Velmi nízké teploty hlásila i stanice Stráž pod Ralskem, kde bylo kolem mínus 26 stupňů nebo Adršpach a Broumov kolem -25 stupňů Celsia.

Podrobnou předpověď počasí a také neustále aktualizované dopravní informace naleznete na našich servisních stránkách.

Růžena Valková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme