Začal sjezd ČSSD, delegáti budou volit místopředsedu. Projedná se také návrh nových stanov a strategie

Uzavřeným jednáním v sobotu v Brně začal 44. sjezd České strany sociálně demokratické (ČSSD). Asi dvě stovky delegátů budou v hotelu Passage volit nového místopředsedu. Nahradí Tomáše Petříčka, který na funkci rezignoval. Dále projednají návrhy nových stanov a strategii pro návrat do Poslanecké sněmovny, odkud sociální demokraté vypadli v posledních parlamentních volbách.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šmarda

Předseda ČSSD Michal Šmarda (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pro novináře se sjezd otevře až po úvodní neveřejné části, patrně na projev předsedy Michala Šmardy a další následující programové body, včetně volby místopředsedy a diskuse o stanovách a strategii strany.

Dluhy, úbytek členů i prodej majetku. ‚ČSSD se daří velmi špatně,‘ přiznává předseda Šmarda

Číst článek

ČSSD předloni se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila poprvé za dobu samostatné ČR zákonnou pětiprocentní hranici pro vstup do dolní komory Parlamentu.

Předsedou strany se poté stal starosta Nového Města na Moravě Šmarda, který slíbil připravit nové stanovy a finančně stranu ozdravit. Médiím před sjezdem řekl, že se za rok podařilo zbavit ČSSD zhruba 90 procent dluhů.

Návrh stanov by měl podle Šmardy zjednodušit strukturu a procesy uvnitř strany a umožnit členům co nejvíce se podílet na jejím chodu.

Na sjezd přijel předseda se třemi variantami návrhu. Podporuje tu, která by přinesla nejvýraznější změny. Už na příštím řádném sjezdu koncem roku by podle ní například volili předsedu místo delegátů sjezdu všichni členové strany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme