Sněhová kalamita na Havlíčkobrodsku skončila

Odpoledne silničáři odvolali kalamitní stupeň na komunikacích Havlíčkobrodska. Platil devět hodin. Veškerá technika byla v pohotovosti, protože přes noc tam napadlo místy 15 centimetrů sněhu a vítr z polí navál na silnice až metrové závěje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I hlavní komunikace byly průjezdné jen v jednom jízdním pruhu. Nyní jsou silnice po chemickém posypu mokré, někde ještě šípové pluhy shrnují rozbředlou vrstvu sněhu, v některých úsecích leží ujetá vrstva sněhu.

Vítr a mokrý sníh dnes dělal problémy i ve všech zbývajících okresech Českomoravské vrchoviny. Na Jihlavsku museli silničáři využít po ránu i sněhové frézy na otevřených prostranstvích, kde se neustále tvořily sněhové jazyky. Silnice byly kluzké. Závěje a jazyky znepříjemňovaly jízdu řidičům také na Žďársku, kde byly silnice sjízdné jen s maximální opatrností a zimním vybavením automobilů.

Až do rána byla sněhová kalamita na Českolipsku. Silničáři ji však zvládli, jak o tom svědčí telefonát Ivany Bernáthové z brněnského studia Českého rozhlasu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme