Soud se Svobodou a Snopkovou znovu odročen

Proces s exministrem financí Ivem Svobodou a jeho poradkyní Barborou Snopkovou byl opět odročen. I tentokrát se totiž Snopková k soudu nedostavila kvůli zdravotním potížím. Svoboda a Snopková jsou obviněni hned z několika hospodářských trestních činů. Nejzávažnější z nich je podezření ze zpronevěry přesahující 5 a půl milionu korun, o které měli připravit společnost Liberta Mělník. Ta později zkrachovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Zatím poslední líčení v kauze exministra financí Zemanovy vlády Svobody a jeho poradkyně Snopkové trvalo i dnes pár minut. Nemocnou Snopkovou trápí problémy se zuby. Soudce ji proto minulý týden nechal předvolat ke znalkyni. Ta ale neschopnost Snopkové soudu se zúčastnit potvrdila. 9. června, na kdy bylo líčení odročeno, má už být Snopková v pořádku.

Advokát Snopkové ale dnes podal rozsáhlou námitku proti podjatosti soudce. Pokud mu nebude vyhověno, chystá se stěžovat si u soudu vyššího. To by mohlo proces Svoboda-Snopková oddálit ještě víc. Oba byli přitom obviněni už před čtyřmi lety.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme