Souzený podnikatel Zubík se ve vězení přiotrávil léky

Někdejší boss vsetínského hokeje Roman Zubík se v ostravské vazební věznici pokusil spáchat sebevraždu. Spolykal větší množství léků,podle lékařů však v ohrožení života nebyl. Spolu s dalším obžalovaným měl spáchat podvody za téměř jednu miliardu korun. Stěžoval si přitom na špatný duševní stav a do jednací síně odmítal chodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Zubík | Zdroj: ČTK

Když v pátek minulý týden vedla eskorta Romana Zubíka do jednací místnosti, odpověděl na otázku, zda má potíže s duševním zdravím, takto: "Je to tak, cítím se špatně." Soudce si jeho zdravotní stav nechal ověřit vězeňským lékařem.

Dnes ráno ho dozorci našli v cele přiotráveného léky. Okamžitě byl převezen k ošetření. "Vězněná osoba nebyla v ohrožení života," potvrdila mluvčí vazební věznice Marie Bílková. Hlavní líčení v jeho případu se tak dnes nekonalo.

Zubíkův obhájce Tomáš Štípek teď postup soudu kritizuje. Neúspěšně totiž žádal, ať je jeho klient hospitalizován v psychiatrické léčebně. "Mohl i soud sám rozhodnout o tom, že bude intenzivněji léčen a vyšetřen, než jenom vězeňskými lékaři," podotkl Štípek.

Soudce Karel Gill kritiku odmítá. "Postupuji podle lékařských zpráv. Jestliže jsem měl ze zdravotnického zařízení vězeňské služby doklad o tom, že je schopen účasti u hlavního líčení, tak jsem pokračoval v projednávání a rozhodování věci," uvedl Gill. Potvrdil zároveň, že plánované hlavní líčení s Romanem Zubíkem se v úterý konat nebude.

Zubíkovy údajně miliardové podvody a pochybné transakce soud řeší od loňského ledna. Před soudem společně s ním stanul také předseda představenstva společnosti Sigma Group Olomouc Milan Šimonovský, který se podle obžaloby se Zubíkem podílel na podvodu za 20 milionů korun.

Dalších trestných činů s mnohem vyšší škodou se Zubík podle státního zástupce dopustil sám. S pomocí falešných dokumentů údajně vylákal peníze z bank i jiných firem, na svědomí má mít i obrovské machinace se směnkami. Obžaloba jej viní z podvodu, úvěrového podvodu a krádeže.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme