Policie vyšetřuje poslankyni SPD Maříkovou. Na facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům

Poslankyně SPD z Karlovarského kraje Karla Maříková v lednu na facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Krajská policie uvedla, že se aktuálně zabývá podezřením z přečinu podněcování k nenávisti, ve kterém figuruje 38letá žena, jméno vyšetřované ale neuvedla. Podle ČTK jde o Maříkovou. Ta Radiožurnálu řekla, že je sice policií vyšetřovaná, ale za jiný přečin.

Praha (Aktualizováno: 21:52 16. 8. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně SPD z Karlovarského kraje Karla Maříková.

Poslankyně SPD z Karlovarského kraje Karla Maříková. | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Informace o vyšetřování Maříkové kvůli jejím výrokům se objevila ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku.

Muž na akci SPD hajloval, rozhodl soud. Dostal podmínku a pokutu

Číst článek

„Můžeme potvrdit, že z Krajského ředitelství policie Hlavního města Prahy nám byl postoupen spisový materiál týkající se podezření ze spáchání přečinu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, kde je podezřelá 38letá žena z Karlovarska,“ uvedla Krejčí.

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území Evropské unie. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území Evropské unie,“ napsala letos v lednu Maříková na svůj facebookový profil.

Vysvětlení policii

Maříková na dotaz Radiožurnálu odpověděla, že se k případu vyjadřovat nebude. „Šetření není čerstvé, je půl roku staré. Nejsem s těmi informacemi seznámená a záležitost jsem předala právníkovi. Můžu vám pouze říct, že jsem vyšetřovaná za svůj příspěvek, ale nemohu dále potvrdit, co se tam (v policejním spise, pozn. red.) píše. Byla jsem podat vysvětlení za úplně jiný přečin, než který se zde uvádí,“ uvedla poslankyně.

‚Je třeba nastavit mantinely lžím a manipulacím.‘ Bartoš poslal SPD předžalobní výzvu

Číst článek

Policejní mluvčí řekla, že policisté konají úkony v souladu s trestním řádem. „V současné době se nebudeme vyjadřovat, o jaké úkony se jedná a jaké máme v plánu,“ dodala.

Zdravotní sestra Maříková byla zvolena do sněmovny za Stranu přímé demokracie Tomia Okamury v říjnu 2017. Je také členkou krajského zastupitelstva. Ke zprávě ministerstva vnitra na sociální síti v pátek napsala: „Nenávist šíří ministr vnitra (Jan) Hamáček, jelikož lidem omezuje svobodu slova, jsou na sociálních sítích blokováni a stíháni policií za svůj názor, čímž je popíraná Ústava.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme