Stát sice pozemky koupil, ale nezaplatil

Lidé na severní Moravě si stěžují, že stát od nich koupil pozemky, ale nechce je zaplatit. Příští rok by se měla začít stavět rychlostní silnice R48 a zhruba 60 lidí, kteří dosud vlastnili pozemky pod budoucí silnicí, se je rozhodli prodat. Peníze od státu ale ve slíbeném termínu nedostali. Úředníci mají totiž svůj systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

Mezi obyvatele, kteří zatím marně čekají na své peníze, patří i Edita Krinžaloková. "My jsme důchodci a taky si chceme někam zajet na dovolenou, a tak jsme počítali, že ty peníze přijdou. Do Ostravy jsem volala asi čtyřikrát, bohužel ty peníze nepřišli. To víte, že máme všelijaké myšlenky když vidíme, že je to samý podvod. My jsme počítali, že nám ty peníze nechtějí poslat nebo tak nějak, víte?"

Starosta Horních Tošanovic Petr Martiňák chce využít dnešního výjezdního zasedání vlády v Ostravě a promluvit si o tom s ministrem dopravy. Problémy s pozemky totiž podle něj mohou způsobit zdržení stavby.

"Když to řeknu lidově, hrůzou musí vstávat na hlavě, když zjistí, jaký systém byl vynalezen. Je to vždykcy vysvětlováno: Takový je systém, ale nikdo mi nebyl schopen vysvětlit, kdo ten takovýto systém vymyslel. Pakliže bude úřední šiml v Praze mlýt tímto způsobem dál, tak se obávám, že může dojít k ohrožení začátku této stavby."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme