Stěhování Epopeje se zastavilo. Johnu Muchovi vadí politizace

Stěhování Muchovy Slovanské epopeje z Moravy do Prahy se zastavilo. Zástupci města předali galeristům z Prahy písemné rozhodnutí, kterým se plátna exekučně zabavují. Není tedy možné s nimi dál nakládat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek v Moravském Krumlově hlídá policie. Stěhování Slovanské epopeje se zastavilo

Zámek v Moravském Krumlově hlídá policie. Stěhování Slovanské epopeje se zastavilo | Zdroj: ČTK

Praha se ale chystá podniknout právní kroky, které by toto rozhodnutí zvrátily. Vnuk Alfonse Mucha John mezitím protestuje proti tomu, že se epopej stala předmětem politického boje. Uvedl to v tiskové zprávě, kterou rozeslal médiím.

Reagoval tak na současný vývoj kolem epopeje, kdy se v rámci předvolební kampaně k přesunu obrazů z Moravského Krumlova do Prahy vyjadřují mnozí politici. John a jeho matka Geraldina se domnívají, že by obrazy měly zůstat v Krumlově až do doby, než pro ně Praha postaví nový pavilon.

Jana Zemanová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme