Tvůrce elektronické zdravotní knížky se brání obvinění ministra Ratha

Tvůrce elektronické zdravotní knížky, společnost IZIP, chce vyvrátit výtky ministra zdravotnictví. David Rath firmu, ve které figurují členové ODS, obvinil z využívání peněz Všeobecné zdravotní pojišťovny. Výkonný ředitel IZIPu Tomáš Mládek označuje ministrova tvrzení za pomluvy, které mohou firmu velmi poškodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: ČTK

"Ministr Rath vznesl vykonstruovaná obvinění. Chceme obvinění jednoznačně vyvrátit a předložit důkazy, že pan ministr lže," řekl Mládek.

Ve firmě figurují členové ODS, europoslanec Milan Cabrnoch a místopředseda Evropského parlamentu Miroslav Ouzký. Podle Ratha VZP projekt za stovky milionů zadala společnosti IZIP bez výběrového řízení. Podle Ouzkého jde však jen o nepodložený ministrův útok na projekt, který získal i světové ocenění.

"Pan doktor Rath je slavný ve své kariéře falšováním jakýchkoliv dokumentů. Začal už svojí slavnou lékařkou licencí, pokračoval teď falšováním kontrolní zprávy o Všeobecné zdravotní pojišťovně, takže se trochu obávám, aby se nepokusil falšovat i nějaké doklady, které se týkají právě projektu IZIP. Pan ministr Rath hodlá tento projekt zlikvidovat," dodal Ouzký.

Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme