Týden končí, víkend začíná!

Plesová sezóna je v plném proudu a tak začneme tancem. Společenský tanec je bezesporu jedním z nejelegantnějších sportů. Zítra ovládne jihomoravskou metropoli, Brno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V podání profesionálů ho můžete vidět i vy a načerpat inspiraci, tedy ovšem pokud zavítáte na Mistrovství České republiky v tanečním sportu v kombinaci 10 tanců. Blanka Číhalová z Českého rozhlasu Brno je přesvědčena, že půjde o nevšední zážitek. Na Mistrovství České republiky v tanečním sportu se můžete vydat zítra do brněnského Bobycentra.

Od tance je jen krůček k hudbě. Na oblíbenou kubánskou taneční hudbu jste zváni v neděli od 20 hodin do Veletržního paláce v Praze. Jak dodává Jaroslav Stanko z pořádající agentury, vystoupení se jmenuje Life from Buena Vista. Koncert se koná v neděli od 20 hodin ve Veletržním paláci v Praze.

Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku vystavuje staré hrací přístroje a orchestriony. V expozici, která je umístěna ve Frýdeckém zámku, jsou k vidění například gramofony s troubou včetně desek a také orchestrion z 19. století.

Pražské divadlo Minor zve o víkendu na dvě pohádky. V sobotu to bude bajka „Stařík a vlčice“ na motivy čerkeské pohádky, v neděli pak dva příběhy pro nejmenší ze zoologické zahrady „O hloupé žirafě a nezbedných pelikánech“. Představení se hrají v Divadle Komedie a začínají ve 14 hodin.

Koncert Českého chlapeckého souboru Boni pueri, který se nedávno vrátil z úspěšného turné po Japonsku, připravili v Červeném Kostelci na Královéhradecku. Začátek je zítra v 18 hodin v sále Divadla Josefa Kajetána Tyla.

Hudba vycházející z lidových motivů a tradic - to je hudba sourozenců Hany a Petra Ulrychových. Jejich příznivci si určitě nenechají ujít koncert v Horáckém divadle v Jihlavě. Začíná dnes v 19 hodin.

Teď vás zveme na výstavu, která dnes začíná v Domě česko-německého porozumění v Jablonci nad Nisou, jmenuje se „Ladakh - touhy a sny“. Prostřednictvím fotografií a dětských kreseb se přenesete na severozápad Indie, do oblasti Ladakh, jinak také nazývané Malý Tibet. Průvodcem nám bude autor výstavy - fotograf Jiří Hladík. Výstava „Ladakh - touhy a sny“ začíná dnes v Domě česko-německého porozumění v Jablonci nad Nisou.

Chcete-li zažít karneval, nemusíte hned vyrážet do Jižní Ameriky. Stačí být dnes a především zítra v Praze. V hlavním městě se koná Eurokarneval spojený s osmým ročníkem festivalu souborů guggemusic - tedy souborů hudebních, kostýmovaných anebo benátského typu. Jak dodává Ivana Sládková z pořádající agentury, vystoupí na 1100 účinkujících. Hlavníprůvod Eurokarnevalu vyjde zítra ve 14 hodin z Hradčanského náměstí na Pražském hradu, kolem šestnácté začne show na Staroměstském náměstí.

Pokud se do Prahy na karneval nedostanete, vydejte se do Kroměříže. Tamní Dům kultury pořádá v neděli Velký dětský karneval. Akce se koná mezi 15. a 17. hodinou ve společenském sále.

Botanická zahrada v Liberci nabízí ve svých akváriích už několik týdnů vzácné korálové žraloky. Pokud tam zavítáte, přivítají vás i v zimě rozkvetlé orchideje a další zajímavé rostliny a živočichové.

„Na okraj keltského světa“ se můžete vydat do vsetínského zámku. Zmíněná výstava představujenejlépe probádané místo púchovské kultury na Moravě, lokalitu Požaha nedaleko Nového Jičína. Exponáty pocházejí z období 120 let před naším letopočtem až po přelom prvního tisíciletí.

V neděli v 10 hodin odstartuje v lyžařském areálu Zadov štafeta. O hodinu dřív proběhne registrace zájemců z řad dětí, dorostu až po dospělé. Pro Libínskou štafetu dvojic jsou připraveny tratě 500 metrů až 6 kilometrů dlouhé.

Nezapomněli jsme ani na vyznavače aktivního pohybu. V Olomouci připravili dvě turistické akce. Podrobnosti má Tomáš Minarčík z tamního studia Českého rozhlasu.

Pro účastníky pochodu je v sobotu od 20 hodin také připravena v olomoucké sokolovně zábava. Proto si kromě pohorek nezapomeňte vzít obuv k tanci.

Pokud jste si nestihli některý údaj poznamenat nebo si chcete ještě v klidu vybrat, tak víkendové tipy najdete také na internetovém serveru Českého rozhlasu 1 - na iŽurnálu. Adresa je www.izurnal.cz

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme