Ústavní soud povolil stíhání šéfa brněnského krajského soudu Pořízka

Policie může dál stíhat předsedu Krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka kvůli údajnému předražení budovy nového justičního areálu v Brně. Ústavní soud totiž zamítl jeho stížnost proti zahájení trestního řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový justiční areál v Brně (na archivním snímku z ledna 2012) | Zdroj: ČTK

Pořízek namítal, že kriminalisté po něm požadovali podání vysvětlení, aniž by měli k dispozici souhlas Pořízkových nadřízených se zbavením soudcovské mlčenlivosti.

Ústavní soud se sice ztotožnil s názorem, že jeho výpověď tak nebylo možné procesně použít, tento nedostatek už byl ale dříve odstraněn, říká za Ústavní soud Vlastimil Göttinger.

„Jediná vada, na níž vlastně celá existence ústavní stížnosti stála, byla již ústavně konformním způsobem posouzena státní zástupkyní, návrh je tedy zjevně neopodstatněný a z tohoto důvodu byl odmítnut,“ vysvětluje vedoucí referátu vnějších vztahů a protokolu.

Šéf Krajského soudu v Brně čelí obvinění ze zneužití pravomocí a dvou dalších trestných činů kvůli předražené výstavbě justičního areálu.

Ivan Holas, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme