V Brně musí cestující přesednout z vlaku na náhradní autobusovou dopravu, začíná tříměsíční výluka

Tři měsíce potrvá velká vlaková výluka v Brně. Řada cestujících se od soboty nedostane na tamní hlavní nádraží. Opravy čtvrtého nástupiště a hlavně takzvaného Pražského viaduktu ovlivní dvě třetiny vlaků projíždějících městem a až pětadvacet tisíc lidí denně. Ti si musí zvyknout, že do poloviny září budou muset vystupovat na jiných zastávkách.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informace o výluce najdou cestující na webu krajského koordinátora www.idsjmk.cz.

Informace o výluce najdou cestující na webu krajského koordinátora www.idsjmk.cz. | Zdroj: ČTK

Kde hledat informace?

S omezením musí cestující počítat na devíti vlakových linkách. Informace o tříměsíční výluce a jízdních řádech najdou na webu krajského koordinátora www.idsjmk.cz. Další podrobnosti jsou uvedené na stránkách Českých drah www.cd.cz/omezeni provozu. Na hlavním nádraží je pak zřízena speciální pobočka.

Výluka se dotkne devíti linek Českých drah včetně mezinárodních. Řada vlaků bude zastavovat třeba na nádražích v Králově Poli, v Židenicích a pak až na Dolním nádraží nebo v Horních Heršpicích.

Náhradní dopravou se lidé svezou jen z některých zastávek. „Z Králova Pole a z Brna–Židenic to budou linky P6, 6 a 1, ze Židenic 3 a 2. A v úseku Brno–Horní, Brno–Dolní a Brno–Židenice, Brno–Slatina to bude klasická autobusová doprava.

Ve vozech náhradní dopravy budou cestujícím platit jízdenky Českých drah. Ti kteří používají elektronické jízdenky dostanou ve vlaku na požádání zvláštní doklad.

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme