V Hradci se už zítra bude i normálně učit

V Hradci Králové už byly odpoledne odstaveny tři náhradní zdroje tepla. Opatovická elektrárna totiž uvedla už ráno do chodu druhý ze šesti poškozených kotlů a v průběhu příštího týdne se pravděpodobně podaří zprovoznit další dva. Spuštěním kotle mohla turbína zahájit zatím minimální výrobu elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárny Opatovice | Foto: ČTK/Albatros air | Zdroj: ČTK

Situace v síti centralizovaného zásobování teplem se zvolna stabilizuje. Postupně jsou otevírány odběry teplé užitkové vody, v postižených městech jsou už otevřeny i průmyslové odběry.

Ředitelé 14 královéhradeckých základních škol se rozhodli zítřejším dnem opět obnovit výuku v plném rozsahu včetně odpoledního vyučování. Jiří Záleský a Jan Faltýnek Českému rozhlasu potvrdili, že teplota v učebnách odpovídá hygienickým normám. "Rodiče mohou být bez obav, může se učit. V učebnách bylo tak 19,5 stupně." "U nás je mezi 18-20 stupni, což je úplně v pořádku." Zítra obnoví výuku i většina středních škol.

Markéta Kaclová, Ivana Musílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme