V Liberci vybuchl plyn, dva lidé zemřeli

V panelovém domě v liberecké čtvrti Pavlovice dopoledne vybuchl zemní plyn. Dva lidé explozi nepřežili. Jeden z bytů ve čtyřpatrové budově zachvátil požár, který se hasičům podařilo do hodiny zlikvidovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům

Exploze nastala kolem půl desáté v ulici Květnové revoluce v liberecké čtvrti Pavlovice. Na místo se sjeli kromě lékařů také hasiči a policisté.

"Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že hoří byt v prvním nadzemním podlaží, šlehají plameny z balkónu a z oken. Po čtvrt hodině se podařilo požár lokalizovat a následně zlikvidovat," popsal situaci mluvčí hasičů Karel Boháč.

Výbuch a požár zničily tři byty v prvním patře domu. V jednom z nich hasiči nalezli dvě ohořelá těla. Zřejmě se jedná o manželskou dvojici ve věku kolem pětatřiceti let. "V současné době se provádí zjištění příčiny požáru, rozsahu škod a identifikace mrtvých osob," doplnil mluvčí.

V ostatních bytech nikdo zraněn nebyl. Zhruba dvacet obyvatel se ale nemůže vrátit do poničených domovů a v půjčeném oblečení postávají na ulici. Čekají na rozhodnutí hasičů a statiků, zda se budou moci vrátit alespoň pro nezbytné věci.

Náhradní ubytování bude muset řešit majitel domu, družstvo Pozemní stavby, a také liberecký magistrát. Nejpravděpodobnější příčinou neštěstí je podle mluvčího hasičů únik zemního plynu. Hasiči odhadují, že škody dosáhnou značné výše.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme