V mělnických školách se objevila žloutenka typu A

Hygienici v Mělníku bojují v těchto dnech se žloutenkou typu A. Onemocnění vypuklo v romských rodinách žijících na dvou domech na předměstí. Naposledy se nemoc ve městě objevila při povodních v roce 2002.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka | Foto: HZP

Dosud onemocnělo šest lidí, z toho dva žáci zvláštní školy. Lékaři proto musí očkovat téměř 180 lidí z řad příbuzných, ale i dětí a zaměstnanců ze zvláštní školy.

Hygienici zároveň nařídili v obou budovách zvláštní školy v Seifertově a Cukrovarské ulici zpřísněná protiepidemická opatření. Výuka ale pokračuje.

"Žáci ve zvýšeném zdravotním dozoru nesmí navštěvovat společenská zařízení, nesmí cestovat, nezúčastňovat se žádných rekreačních akcí spojených s hromadným ubytováním," potvrdila ředitelka školy Miloslava Jalůvková.

Opatření budou moci hygienici zrušit do 14 dnů po očkování, pokud se ovšem mezitím neobjeví další nemocní. Škola již karanténu kvůli žloutence absolvovala, ovšem již před více než deseti lety.

Podle hygieniků se hepatitida typu A většinou dostává do Čech ze zahraničí. I v tomto případě ji zřejmě přivezli ze Slovenska známí postižených mělnických rodin, v jejichž osadách je v současné době výskyt této žloutenky také výrazně zvýšený.

Martin Hromádka, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme