Veterináři už nebudou na hranicích nonstop

Státní veterinární správa krátí ode dneška provozní dobu na svých hraničních veterinárních stanicích. Nemá totiž na jejich provoz ani dostatek peněz, ani pracovníků. Přepravci zvířat si tedy budou muset cestu naplánovat s větší přesností, aby jejich náklad stihl kontrolou projít ve stanovené době. Dosud na všech veterinárních stanicích na hranicích platil nepřetržitý provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krávy na pastvině | Foto: Jan Rosenauer

Jestli zůstane někde zachován, řekl Radiožurnálu ředitel Státní veterinární správy Josef Holejšovský. "Nepřetržitý provoz musí zůstat zachován na železničních přechodech čili na pohraničních veterinárních stanicích na železnicích a zachováme ho na Lanžhotě. Na ostatních pohraničních veterinárních stanicích jsme pracovní dobu zkrátili podle toho, jak jsou tyto přechody vytíženy."

Holejšovský dále řekl, že otvírací hodiny stanic byly přizpůsobeny frekvenci každého přechodu. "Všichni dovozci byli informováni naším úřadem o tom, jak bude pracovní doba vypadat. Kromě toho už asi šest týdnů visí pracovní doba na pohraničních veterinárních stanicích, takže všichni jsou s tím seznámeni. Zhruba je ta pracovní doba od rána od 7 do 18, někde do 22 hodin. Rozvadov když uvedu jako příklad: Pondělí až úterý - 7-22 hodin, ve středu je to od 7 do 24 hodin."

Markéta Kaclová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme