VIDEO: Na zadní části vlaku v Černošicích se vezli tři mladíci. ‚Riziko pádu je velké,‘ varuje záchranář

Palubní kamera auta soukromé záchranné služby v pátek natočila trojici mladíků, kteří se vezli na zadní části osobního vlaku v Černošicích. V té době záchranáři zasahovali u nehody cyklisty. Video zveřejnila služba na síti X.

Video Černošice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na případ jako první upozornil server iDNES.cz. Mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová v sobotu dopoledne serveru řekla, že případ prověří.

Kdybychom se báli, co na nás za každým obloukem čeká, nemůžeme to dělat, přiznává strojvedoucí

Číst článek

„Kolega mi sdělil, že bohužel v Černošicích a okolí je podobná jízda na vlaku docela na denním pořádku. Dostáváme třeba i několik oznámení denně, že tam takto hazardují,“ popsala policejní mluvčí.

Mladíkům, kteří se na vlaku takto vezli, hrozila podle mluvčího zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Karla Kirse vážná zranění. 

„Je tam velké riziko pádu. Chytnou se třeba něčeho, co se následně uvolní, nebo jim sklouzne ruka nebo noha. V takovém případě hrozí takzvané polytrauma, to znamená poranění několika dlouhých kostí, vnitřní poranění, úrazy hlavy s možnými krvácením do hlavy. Může dojít ke spektru úrazů. V tomto případě by bylo štěstí, kdyby úrazy byly málo závažné. Je to určitě velká nezodpovědnost a hazardování,“ poslal serveru iROZHLAS.cz. 

Podobné případy ale pražští záchranáři podle něj neevidují. „Čas od času se stane, že někdo vyleze na střechu stojícího vagonu, tam samozřejmě hrozí úrazy elektrickým proudem, které jsou už velice závažné,“ řekl Kirs. 

Cestování na vnější části vlaku se souhrnně říká train hopping. Někteří lidé takto cestují i mezi státy. Většinou se ale cestuje na nákladních vlacích a i to je nelegální. Příprava a znalost provozu a typu vlaků jsou přitom zásadní, neboť ne na každý vlak lze naskočit.

mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme