Vítr a sníh komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočinu v pátek potrápil sníh a silný vítr. Ten místy dosahoval síly orkánu, například ve Žďárských vrších naměřili rychlost 119 kilometrů za hodinu. Kritická byla situace na dálnici D1, ale také na v ostatních okresech Vysočiny. Policisté museli dokonce dopoledne uzavřít některé sjezdy pro kamiony, ty už jsou ale v provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Hasičům v pátek volali desítky lidí, kteří chtěli vyprostit svá zapadlá auta. Kritická byla situace na cestě mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Vyhládlí řidiči museli čekat, než silnice prohrne technika. Hasiči v Želivě na Pelhřimovsku zase zachraňovali památný strom. Osm set let starý dub hasiči spolu s ochránci životního prostředí museli stáhnout lany, aby se nerozštípl a neohrozil projíždějící řidiče a chodce.

Silný vítr zkomplikoval život i provozovatelům lyžařského vleku v Lukách nad Jihlavou. Ještě dopoledne si Magda Vaňková myslela, že vlek spustí: "Rádi bychom odpoledne od patnácti hodin jeli, ale fouká tam šíleným způsobem, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet." Nakonec vlek spuštěn nebyl. V sobotu by měl silný vítr Vysočinu opustit.

Monika Pytlíková, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme