Vlak, který veze fanoušky na Euro, nese jméno legendárního Antonína Panenky

Speciální fotbalové vlaky s českými fanoušky jsou na cestě do polské Vratislavi. Na místo by měly dorazit po 14. hodině. Z Brna i z Prahy vyjely vlaky pojmenované po fotbalových legendách Miroslavu Kadlecovi a Antonínu Panenkovi. Ten sledoval odjezd svého jmenovce přímo na pražském Hlavním nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušek s českou vlajkou ve vlaku, které nese jméno Antonína Panenky | Foto: Alžběta Havlová

„Když za mnou přišli s tím, jestli by vlak mohl nést moje jméno, samozřejmě jsem hned souhlasil. Nejsem sám, je tam řada dalších vynikajících bývalých hráčů, legend našeho fotbalu, takže člověka takový zájem potěší. Neváhal jsem ani chvilku,“ usmíval se na Hlavním nádraží Antonín Panenka.

Mezi fotbalisty a fanoušky se navíc objevil nový trend – totiž že se nechávají narůst tzv. panenkovský knírek. Objevil se dokonce i v reklamě s kapitánem české fotbalové reprezentace Tomášem Rosickým.

Přehrát

00:00 / 00:00

Antonín Panenka propůjčil své jméno vlaku vezoucímu fanoušky na EURO

„Zájem o propagaci všemi způsoby je vždycky větší v roce, kdy se Euro hraje. Mě to nepřekvapuje, lidé si to chtějí i takovýmhle způsobem připomenout a firmy těch našich ‚ksichtů‘ samozřejmě využívají. Nakonec pro nás je dobře, že to pořád funguje, že lidé nezapomínají.“

České fotbalisty dnes na Euru čeká klíčový duel, od 18 hodin se utkají s Řeckem a potřebují nutně vyhrát, aby na šampionátu neskončili už v základní skupině. Antonín Panenka si duel samozřejmě nenechá ujít.

„Tipuju, že vyhrajeme 1:0,“ věří česká fotbalová legenda. Radiožurnál odvysílá celé utkání v přímém přenosu, který najdete stejně jako všechny informace o Euru na webu sport.radiozurnal.cz.

Alžběta Havlová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme