Výběr z médií: přeprodeje voucherů na dovolenou, povinné ručení zdražuje i cloudy ve státní správě

V českém tisku se v úterý dočtete, že na cestovatelských webech přibývají nabídky přeprodeje voucherů na dovolenou. Kupovat voucher z druhé ruky je ale riskantní. Většinu poukazů totiž není možné přenést na jiného klienta, píše Mf Dnes. Povinné ručení za auto podle Hospodářských novin dál zdražuje. Hlavním důvodem je, že pojišťovny za likvidaci škod po nehodách platí stále víc peněz. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povinné ručení za auto podle Hospodářských novin dál zdražuje. Hlavním důvodem je, že pojišťovny za likvidaci škod po nehodách platí stále víc peněz (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

Na cestovatelských webech přibývají nabídky přeprodeje voucherů na dovolenou. Mf Dnes upozorňuje, že kupovat voucher z druhé ruky je riskantní. Většinu poukazů totiž není možné přenést na jiného klienta. Kupující navíc může přijít o některé záruky, třeba pojištění zájezdu před krachem cestovní kanceláře.

Průměrná cena povinného ručení v dubnu klesla o 107 Kč. Pojišťovny reagují na konec nouzového stavu

Číst článek

Hospodářské noviny

Povinné ručení za auto dál zdražuje, všímají si toho Hospodářské noviny. Hlavním důvodem je to, že pojišťovny za likvidaci škod po nehodách platí stále víc peněz třeba kvůli zdražování náhradních dílů. A v rámci povinného ručení pak vyplácejí víc, než kolik na pojistném vydělají. Loni Češi za povinné ručení za své auto zaplatili v průměru 3121 korun. Oproti roku 2019 částka podle dat České asociace pojišťoven vzrostla bezmála o pět procent.

Právo

Na oční kliniky se obrací stále víc Čechů, kteří se chtějí operací zbavit dioptrií. Právo píše, že jednou z motivací může být zamlžování brýlí kvůli nasazené roušce nebo respirátoru. Špatně používaná ochrana obličeje navíc může způsobovat takzvaný syndrom suchého oka.

Výrobci nápojů testují neplastové lahve, alternativou by se mohl stát papír

Číst článek

Regionální Deník

Češi sice hodně třídí odpad, zhruba 40 procent plastů ale končí na skládkách nebo ve spalovnách. Tématu se věnuje regionální Deník. Problém s recyklací je podle něj i u následného využití bioodpadu a kompostu.

Lidové noviny

Lidové noviny v úterý píšou o výhodách i nevýhodách online výuky cizích jazyků. Až třetina firemních kurzů bude podle odhadu jazykových škol distanční i v budoucnu. Pro firmy může být vzdělávání na dálku jednodušší třeba proto, že nebudou muset řešit rezervace zasedacích místností nebo dopravu lektora.

E15

Veřejná správa může začít používat takzvané cloudové služby. Ministerstva a úřady by tak v budoucnu mohly mít přístup ke všem sdíleným informacím a lidé by je státu nemuseli opakovaně sdělovat. Deník E15 si všímá toho, že resort vnitra zveřejnil nabídky prvních šesti firem, které státu nabízejí řešení. Přechod na cloud má být součástí digitální transformace.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme