Z Německa se blíží bouře a vichřice

Několik stovek kilometrů od česko-německých hranic řádí bouře a vichřice. Ta by ještě dnes mohla zasáhnout naše území. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je ale bouře ve zvlněné frontě, a není proto zatím jasné, kudy přesně bude na východ postupovat. Vítr by ale přesto mohl mít na obydleném území Čech ničivý charakter.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silný vítr

Podle meteorologů nemusíme mít v nejbližších hodinách strach z prudšíí změny počasí ani z náhlé změny rychlosti větru. Bouřku v Německu neprovází ani prudký pokles tlaku, který je pro ni typický. Pokud by dorazila nad naše území ve večerních hodinách, nebyl by už tak velký rozdíl mezi teplotou vzduchu a teplotou země a její projevy by byly slabší.

Jak ČRo 1 - Radiožurnálu potvrdil Luboš Moravčík z Českého hydrometeorologického ústavu, nehrozí že by naše území zasáhl vítr této ničivé síly. U nás totiž očekáváme vítr v nížinách o rychlosti do 50 km/h, na horách do 70 km/h a na hřebenech hor do 90 km/h. Škody hrozí jen v neobydlených oblastech horských hřebenů.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Moravčík - vítr nebude ničivý

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme