Z věznice Mírov utekl nájemný vrah

Jiří Kajínek, odsouzený za dvojnásobnou vraždu na doživotí, uprchl večer z věznice Mírov na Šumpersku, nejtěžšího žaláře v zemi. Policii se ho zatím nepodařilo zadržet, přestože po celém okresu pátrají vrtulníky a služební psi. Na Šumpersko míří policejní posily z Ostravy, aby pátrací týmy vystřídaly. V těchto chvílích začíná policie znovu pročesávat lesy v okolí Mírova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle šumperského ředitelství zrušila policie připravované akce, domovní prohlídky a zásahy a všechny síly vrhla do pátrání po vězni. V ulicích Olomouce je od rána zvýšený počet policistů. O uprchlém vězni vědí všichni muži zákona, kteří dostali i jeho fotografii. Policie radí, aby lidé nebrali stopaře a zastavovali podezřelým lidem.

Kájínek má na sobě vězeňský oděv a je ostříhán nakrátko. Podle pracovníků věznice v Mírově je Kájínek v mimořádně dobré fyzické kondici. Při jakémkoli podezření v tomto případě se mohou občané obrátit na linku 158. Nad Šumperkem létají vrtulníky. Pátrací akce se zřejmě rozšíří do východních Čech a na jižní Moravu.

Vrchní soud v Praze potvrdil v únoru loňského roku Kájínkovi výjimečný trest doživotního vězení za dvě nájemné vraždy a pokus o třetí vraždu. Kájínek v květnu 1993 zastřelil známého plzeňského podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Druhý Jandův ochránce Vojtěch Pokoš přežil Kájínkův útok, neboť se mu podařilo se čtyřmi kulkami v těle z místa vraždy uprchnout. Vraždy si u Kájínka objednal podnikatel Antonín Vlasák. Kájínek před soudem trval na své nevině a obžalobu označil za vykonstruovanou policií. Případ patřil k nejsložitějším kauzám, které musela v 90.letech česká justice řešit.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme