Začal přesun prvních českých chemiků do Kuvajtu

Do Kuvajtu vyrazila ve čtvrtek dopoledne první dvacítka vojáků z liberecké roty protichemické obrany. Chemici odcestovali z letecké základny Praha-Kbely. Na místě vytvoří podmínky pro příjezd hlavních sil českého kontingentu. Zajistí pro ně ubytování a navážou rádiové a telefonické spojení mezi štáby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenský přesun | Foto: Radek Petrášek

Podle mluvčího generálního štábu Vladimíra Palána je úkolem předsunuté jednotky také zajistit přepravu techniky a materiálu. Český kontingent v počtu přibližně 250 vojáků se v Kuvajtu zúčastní operace Trvalá svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Palán k přesunu chemiků

"Půjde zejména o přípravu ubytovacích prostor pro příslušníky naší jednotky, o vytvoření podmínek pro plynulé přesuny materiálu a techniky na základnu a také o navázání radiového spojení", uvedl Vladimír Palán pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál.

Čeští chemici mají chránit v rámci akce Trvalá svoboda její organizační štáb na základně, kterou Američané ve městě Kuvajt udržují od operace Pouštní bouře. Akce se zúčastní 250 vojáků, mezi nimiž bude sedm žen. Mise potrvá šest měsíců a podle odhadů přijde stát na 560 miliónů korun.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme