Zemanovci přivezli na inauguraci stovky sympatizantů. Na nádvoří mají vyhrazeno exkluzivní místo

Na inauguraci Miloše Zemana přijely stovky jeho sympatizantů. Strana práv občanů Zemanovci je ze všech krajů republiky svezla víc než dvaceti autobusy. Náklady uhradí ze stranické kasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové SPOZ se vydali autobusy z Vysočiny na prezidentskou inauguraci v Praze. Všem ženám předali květinu k MDŽ | Zdroj: ČTK

První autobusy s portrétem Miloše Zemana za čelním sklem dorazily na Loretánské náměstí krátce před osmou hodinou.

Lidé stojí před stánkem improvizovaného rychlého občerstvení, kde se podává polévka a klobásy a z demižonu se rozlévá slivovice.

„V autobuse se rozdávaly placky a pokyny, aby se lidé na hradním nádvoří neztratili. Vedoucí skupiny rozdával ceduli, kterou mají lidé za úkol zvednout v davu nad hlavu. Jinak se v autobuse svačilo, soused vedle mě pojídal řízky a z demižonu zavoněla slivovice,“ popisuje reportérka Hana Mikulincová, která společně se sympatizanty přijela ze Žďáru nad Sázavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ze Žďáru nad Sázavou přijela se sympatizanty i reportérka Hana Mikulincová.

V autobuse se také křtila vlajka Strany práv občanů Zemanovci a zaznívalo: ‚Miloši, děkujem‘.

„Jeden z cestujících řekl, jak si pochvaluje, že jede autobusem. Přece když F. L. Věk jel z Dobrušky vítat českého krále koňmo, tak on si nemůže nechat ujít cestu do Prahy pohodlně autobusem,“ dodává Mikulincová.

Sympatizanti ze Šumavy se utábořili na třetím hradním nádvoří, asi 20 minut od místa, kde bude mít prezident projev.

SLEDUJEME ONLINE inauguraci Miloše Zemana na Pražském hradě

Číst článek

„Všechny řízky už snědli, mají exkluzivní místo, protože mezi dvěma provazy je právě místo pro příznivce Strany práv občanů Zemanovce. Ostatní se budou stavět za nimi,“ říká reportér Lubomír Smatana, který přijel společně s nimi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ze Šumavy přijel s příznivci nového prezidenta reportér Lubomír Smatana

Lidé vstávali už ve čtyři hodiny ráno. „My jsme ještě po cestě stavěli na různých místech. V autobuse každý dostal šálu s nápisem Zeman na Hrad, odznáček, pohlednici, rozdaly se pokyny, jak se v Praze chovat,“ přibližuje Smatana.

„Lidé tu jsou příjemně naladění, očekávají velkou událost, kterou někteří z nich označují za historickou,“ popisuje reportér.

Účastníky zájezdu na Pražský hrad vybíraly krajské stranické organizace.

„My předpokládáme 800 až 1000 lidí z autobusů. Seznam záleží na krajích, jestli si tam pozvou jen ty, kteří více pracovali, nebo to jsou rodiny sympatizantů,“ říká předseda strany Vratislav Mynář.

Speciál: Inaugurace Miloš Zemana

Číst článek

První autobus vyjížděl ze Žďáru nad Sázavou už v půl páté ráno, o 15 minut později nabíral další účastníky v Novém Veselí, kde Zeman léta chalupaří. Druhý autobus vypravený z Vysočiny opustil jihlavské autobusové nádraží směrem na Prahu kolem 5.20 hodin.

Příznivci z Vysočiny mají podle šéfa Zemanovců na Vysočině Bohumila Trávníka vyhrazena jedna z nejlepších míst v prvních řadách na třetím hradním nádvoří, odkud budou moci sledovat dění při vlastní inauguraci na velkoplošné obrazovce.

Inaugurace Miloše Zemana | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme