Pražská hygiena se chce zabývat porušením nařízení na Českém slavíkovi. Policii již požádala o součinnost

Pražští hygienici v čele se Zdeňkou Jágrovou budou řešit možná porušení protiepidemických opatření během vyhlašování ankety Český slavík. Ředitelka hygienické stanice serveru iROZHLAS.cz potvrdila, že již požádala policii, aby ztotožnila diváky, kteří neměli nasazený respirátor. Pořad v pátek večer odvysílala televize Nova, která se již proti formě zpracování ohradila.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:35 20. 11. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Janeček na Českém slavíku 2021

Karel Janeček na Českém slavíku 2021 | Zdroj: Profimedia

Anketní soutěž Český slavík, kterou v pátek večer odvysílala televize Nova, zřejmě bude mít dohru.

Několik diváků v sále pražského Hudebního divadla Karlín - včetně majitele ankety Karla Janečka - nemělo nasazenou roušku ani respirátor.

PŘEHLEDNĚ: Vláda zkomplikovala život neočkovaným. Bez testů od pondělí nemůžou do hospod a hotelů

Číst článek

Akcí se proto začala zabývat Hygienická stanice hlavního města Prahy. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila ředitelka Zdeňka Jágrová.

„Jakmile je Policie České republiky ztotožní a nám předá, budou řešení ve správním řízení. Již jsme s ní v kontaktu,“ napsala v SMS zprávě.

„Policie nám k řešení předává ty, co zjevně porušili opatření a které byla schopna ztotožnit,“ přiblížila.

Oficiální žádost na pražské policejní ředitelství zatím nedoputovala, mluvčí Jan Daněk to ale vysvětluje pomalejšími procesy během víkendu. „Možná to je někde na cestě. Pokud ale budeme požádáni, tak hygienikům součinnost samozřejmě poskytneme. Kompetentní je hygiena,“ řekl serveru iROZHLAS.cz.

‚Extrémní opatření‘

Sám Karel Janeček už během sobotního dopoledne řekl, že z porušení opatření nebude vyvozovat žádné důsledky. „Ta opatření jsou extrémní a když je něco extrémní, tak je to špatně a je potřeba se proti tomu postavit,“ citoval ho server iDnes.cz.

Nejlepším zpěvákem Českého slavíka je Marek Ztracený, cenu si odnesli i Ewa Farna, Mirai či Řezník

Číst článek

Janeček vládní protiepidemická opatření kritizoval už během svého pátečního předávání cen. Podle něj měla zásadní negativní dopad na kulturu a vedla k rozdělení společnosti. „Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,“ prohlásil.

Proti formě pořadu se už na twitteru ohradila TV Nova, která ho přenášela. Tvrdí, že ho připravovala externí firma pod Janečkovým vedením a televize nezasahovala do výběru hostů ani obsahu.

„Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě - kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory,“ uvedla stanice s tím, že bude hledat právní cestu, jak tomu v budoucnu zabránit.

Janeček v reakci ČTK sdělil, že sociální zodpovědnost k umění patří a podle něj je zodpovědné a správné vyjádřit veřejně vlastní názor na tak závažnou věc, jakou je očkování dětí proti nemoci, která jim podle něj přímo nijak neškodí.

„Zvolil jsem k tomu právě příležitost udílení ceny hudební ankety, neboť hudebníci byli postiženi iracionálními restrikcemi vlády mimořádně. Moje řeč byla v divadle několikrát přerušena potleskem přítomných umělců a jsem si jistý, že řada z nich má na tuto otázku velmi podobný názor jako já. Spolupráce s TV Nova na příštím ročníku ankety Český slavík je z mé strany otevřená,“ uvedl.

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme