Žloutenka předčasně ukončila školní rok ve Straškově

Kvůli výskytu infekční žloutenky skončil dnes předčasně školní rok pro děti a pedagogy Základní školy ve Straškově na Litoměřicku. Těsně poté, co děti dostaly od učitelů vysvědčení, se dozvěděly, že celá škola musí projít očkováním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: www.sos.iqnet.cz

Takový konec školního roku ředitelka Božena Brožová ještě nezažila. "Když jsem chodila po třídách a přála dětem pěkné prázdniny, bohužel v uvozovkách, protože nesmí na letní pobyty, ale mohou odjet s rodiči na individuální dovolenou, tak mi jich bylo strašně líto, měly v očích slzy. Takové smutné loučení nepamatuji."

Všech 214 straškovských školáků bude podle rozhodnutí hygieniků během příštího týdne očkováno. Žloutenku typu A známou jako "nemoc špinavých rukou" objevili zdravotníci v květnu u žáka 7. třídy. Před několika dny byla diagnostikována také u dvou desetiletých dívek.

Děti ze Straškova, které onemocněly žloutenkou, leží v ústecké Masarykově nemocnici. Ke dvěma už hospitalizovaným dívkám přibylo včera patnáct a dnes deset dalších pacientů. Ti si v nemocnici poleží minimálně 14 dnů, ale několik měsíců budou v rekonvalescenci a na dietě.

Podle primáře infekčního oddělení Pavla Dlouhého není vyloučené, že se kvůli způsobu přenosu a faktu, že většina dětí bydlí v jednom místě, počet nemocných ještě zvýší.

Miroslav Zimmer, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme