Americký Červený kříž shání tisíce nových dobrovolníků

Americký Červený kříž hledá čerstvé síly, které by se staraly o lidi postižené hurikánem Katrina. Organizace adresovala výzvu veřejnosti a doufá, že se přihlásí až 40 tisíc nových dobrovolníků, které nutně potřebuje. Péče o uprchlíky ze zaplavených oblastí bude trvat řadu měsíců, a Červený kříž proto musí plánovat obměnu svých pracovníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé bojují o jídlo přivezené do New Orleans | Foto: ČTK/EPA

Červený kříž oslovil přes média americkou veřejnost s prosbou o pomoc. Uplatnit se může každý - potřebují zdravotní sestry, učitele, řidiče, ale práce při rozvážce jídel a spravování ubytoven pro lidi postižené hurikánem je vhodná i pro důchodce. Červený kříž je zaškolí a zaměstná na 10 dní až tři týdny v 675 útulcích ve 23 amerických státech.

V postižené oblasti pracuje také 340 dobrovolníků Červeného kříže z Evropy a z Kanady. Lidé nepřestávají posílat finanční příspěvky, které jen přes Červený kříž už přesáhly 460 miliónů dolarů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme