Americký Červený kříž shání tisíce nových dobrovolníků

Americký Červený kříž hledá čerstvé síly, které by se staraly o lidi postižené hurikánem Katrina. Organizace adresovala výzvu veřejnosti a doufá, že se přihlásí až 40 tisíc nových dobrovolníků, které nutně potřebuje. Péče o uprchlíky ze zaplavených oblastí bude trvat řadu měsíců, a Červený kříž proto musí plánovat obměnu svých pracovníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé bojují o jídlo přivezené do New Orleans | Zdroj: ČTK

Červený kříž oslovil přes média americkou veřejnost s prosbou o pomoc. Uplatnit se může každý - potřebují zdravotní sestry, učitele, řidiče, ale práce při rozvážce jídel a spravování ubytoven pro lidi postižené hurikánem je vhodná i pro důchodce. Červený kříž je zaškolí a zaměstná na 10 dní až tři týdny v 675 útulcích ve 23 amerických státech.

V postižené oblasti pracuje také 340 dobrovolníků Červeného kříže z Evropy a z Kanady. Lidé nepřestávají posílat finanční příspěvky, které jen přes Červený kříž už přesáhly 460 miliónů dolarů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme