Atentátník zavraždil v Iráku desítky lidí

Nejméně šedesát Iráčanů zahynulo při útoku teroristů na náborové středisko irácké policie v severoiráckém městě Irbílu na kurdském autonomním území. Více než 150 dalších utrpělo zranění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iráčtí policisté

Iráčtí policisté | Foto: AFP

Oběťmi jsou téměř výlučně iráčtí Kurdové. Sebevražedný atentátník využil doby, kdy desítky dobrovolníků čekali ve frontě, aby mohli předat žádost o práci u policie. Útočník sebevrah do nich ale najel s autem naplněným výbušninami, které odpálil. Policie uzavřela všechny cesty okolo místa incidentu.

Jak uvedla katarská televize Al-Džazíra do záchranných prací byly zapojeny desítky sanitních vozů. Po celém městě, kde žijí snad nejpočetnější komunity iráckých křesťanů, panuje atmosféra obav z dalších útoků. Až donedávna byl irácký Kurdistán nejbezpečnější oblastí v Iráku.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme