Bankovní operace ruské banky jsou na prodej

Ruským počítačovým pirátům se podařilo odtajnit bankovní tajemství. Na černém trhu je teď k prodeji přehled bankovních operací Banky Ruska od dubna 2003 do října 2004. Podle informací počítačových expertů je tato přísně tajná databáze v oběhu na internetu už více než měsíc. Hackerům hrozí až několik let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pracoviště s počítačem

pracoviště s počítačem | Foto: Jan Rosenauer

Databáze má 60 gigabytů a zahrnuje všechny bankovní operace klientů peněžního domu Banky Ruska včetně účelů platby. Zájemce o tyto jinak absolutně nedostupné a tajné informace zaplatí kolem 1000 dolarů. Podle jednoho z nejmenovaných počítačových hackerů byla ještě před měsícem cena za kopii bankovního tajemství dvojnásobná.

Bankovní domy a jejich experti teď řeší, jak se mohlo někomu podařit databázi klientů a jejich peněžních operací vůbec krást. zatím také není jasné, jaká opatření budou v souvislosti s tak velkým únikem informací přijata. Právníci ale dodávají, že pokud by se podařilo vypátrat hackery, kteří databázi ukradli a následně zveřejnili, mohli by si odsedět až dva roky ve vězení. Podobný trest by ale čekal i ty, kteří si informace o transakcích koupili a zneužili je.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme