Barmský režim stupňuje tlak na Su Ťij

Barmská média varují Su Ťij před tragickým koncem. Jde o první státní kritiku činnosti opoziční vůdkyně od listopadových voleb, po kterých byla Su Ťij propuštěna na svobodu. Nositelka Nobelovy ceny míru označila všelidové hlasování za nespravedlivé, obsazení parlamentu pak hodnotí jako pokračování vojenské moci v zemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barmský prezident Thein Sein

Barmský prezident Thein Sein | Zdroj: ČTK

Pokud bude Su Ťij a spolu s ní i její Národní liga za demokracii trvat na současné pozici, čeká je tragický konec, varují komentáře ve státních novinách. Opoziční vůdkyně podle nich ignoruje současný vývoj, kdy údajně začíná nová éra směřující k demokracii.

Barmská média, která jsou označována za hlásnou troubu vojenské junty, Su Ťij obviňují hlavně kvůli její podpoře existujících mezinárodních sankcí. Nositelka Nobelovy ceny míru po svém propuštění zvažovala, že se zasadí za jejich zrušení, armáda ale jakýkoli dialog s ní odmítá a prakticky jí drží zcela mimo politický život v zemi. Barmánci i Západ přitom doufali, že právě ona se postaví do čela změn v Barmě ovládané už čtyři desetiletí vojenským režimem.

Robert Mikoláš, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme