Becker za daňové úniky do vězení nepůjde

Bývalého německého tenistu Borise Beckera odsoudil mnichovský soud k dvouletému podmínečnému trestu za daňové úniky. Soud mu zároveň uložil pokutu 300 tisíc eur a nařídil mu uhradit soudní náklady. Becker se zpovídal z toho, že ošidil stát na daních o 1,6 miliónu eur. Státní nástupce navrhoval, aby za to šel na tři a půl roku do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Becker | Foto: ČTK/AP

"Pociťuji ulehčení a jsem šťasten, že tato kapitola je konečně uzavřena," řekl po vynesení rozsudku 34letý Boris Becker. Potvrdil, že pro něho není výše trestu důležitá. "Nejdůležitější je, že jsem na svobodě," komentoval bývalý tenista dvoudenní soudní řízení. Boris Becker zaplatí pokutu ve výši půl miliónu eur, jejichž část bude věnována na řadu charitativních účelů. K tomu ještě dostal dvouletý podmíněný trest odnětí svobody. Becker podle německého tisku nesl celý případ velice těžce. Sám přiznává, že kvůli stíhání daňových orgánů předčasně ukončil svou tenisovou kariéru.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme