Belgičany zaskočilo nezvyklé sněžení, stála auta i letadla

Vydatné sněžení překvapilo obyvatele Belgie. Sníh komplikoval život nejen řidičům, ochromena byla i letecká doprava. Belgie není na sníh příliš zvyklá, mnoho lidí dokonce nemá ani zimní boty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

husté sněžení přakvapilo obyvatele Belgie | Foto: AFP

Paralyzovaný život v celém království, silnice kluzké, letadla přilepená k zemi. Takovými titulky uváděla belgická media zprávy o situaci ve státě, kde lidé vídají sníh velice sporadicky a hustým sněžením proto byli zaskočeni.

Dopravní informace rozhlasových stanic přinášely dlouhý seznam míst, která byla neprůjezdná. Mnohakilometrové kolony se vytvořily například na dálnici vedoucí přes nepříliš vysoké pohoří Ardeny.

Auta stála také na obchvatu Bruselu. Některé vedlejší silnice vedoucí k dálnicím byly zcela nesjízdné. Letiště v jihobelgickém Charleroi odbavující hlavně nízkonákladové dopravce v neděli odpoledne přerušilo provoz a čekalo na zlepšení počasí. Bruselské letiště Zaventem kvůli sněhu zrušilo 20 letů.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme