Británie hledá po celém světě lékaře

Britská vláda zahajuje mezinárodní náborovou kampaň ve snaze získat dostatečný počet lékařů na zaplnění mezer ve státní zdravotní službě. Ministři přiznávají, že bez zahraničních odborníků by nebylo možné splnit vládní sliby pro státní zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu ve Spojeném království Milana Kocourka se náborová akce ve formě inzerátů uskuteční na všech světadílech. Labouristická vláda loni slíbila zaměstnat ve státní zdravotní službě do roku 2004 dodatečných sedm a půl tisíce lékařů - specialistů a dva tisíce nových praktických lékařů. Ministři uznávají, že tento slib nebude možné splnit bez pomoci zahraničních odborníků. Hlavní uváděný důvod je ten, že vystudování a zácvik nového lékaře trvá v Británii nejméně šest let. Nábor odborníků v požadovaných specializacích bude probíhat v Evropě, především v zemích EU, kde je přebytek lékařů - jako jsou Německo, Dánsko a Švédsko. Mimo Evropu například ve Spojených státech, v Kanadě a na Novém Zélandu. Mluvčí ministerstva zdravotnictví řekl Radiožurnálu, že v České republice náborovová kampaň prováděna nebude, nicméně čeští lékaři, kteří ve Spojeném královstí mohou pracovat, budou i nadále vítáni.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme