Prokurátor: Brit súdanského původu, který najel vozem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně

Salih Khater najel do lidí u britského parlamentu minulý týden. Prokurátor u úterního soudu řekl, že 29letý muž tak učinil úmyslně. Brit súdánského původu v úterý poprvé stanul u soudu a je obviněný z pokusů o vraždu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní dodávka vezoucí Saliha Khatera k soudu. | Foto: Frank Augstein | Zdroj: ČTK/AP

Brit súdánského původu, který minulý týden najel autem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně a svým činem chtěl s největší pravděpodobností vyslat „politické poselství".

Do lidí u parlamentu v Londýně najel Brit súdánského původu, potvrdila policie

Číst článek

Podle agentury Reuters to řekl prokurátor u soudu, před kterým 29letý Salih Khater obviněný z pokusů o vraždu dnes poprvé stanul. Útočník při incidentu, který úřady již dříve označily za teroristický, zranil tři lidi.

Khater v úterý u soudu promluvil, jen aby potvrdil své jméno, datum narození, státní příslušnost a adresu. Soudkyně následně rozhodla, že se muž vrátí do vazby. Před soudem by měl útočník, který nežádal o propuštění na kauci, stanout opět 31. srpna.

Britská policie případ z minulého týdne vyšetřuje jako teroristický čin. Podle úterního prohlášení prokurátora Khater najel do skupiny cyklistů u britského parlamentu úmyslně. Útočník byl zadržen na místě. Obviněn je nejen z pokusu o vraždu civilistů, ale i policistů.

Pokud se prokáže, že šlo o teroristický útok, bude již druhým u budovy britského parlamentu v Londýně za poslední dva roky. Loni v březnu zaútočil nejdříve na chodce na Westminsterském mostě a poté na policistu u Westminsterského paláce, sídla britského parlamentu, britský muslimský konvertita Khalid Masood. Při atentátu zahynuli čtyři lidé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme