Prokurátor: Brit súdanského původu, který najel vozem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně

Salih Khater najel do lidí u britského parlamentu minulý týden. Prokurátor u úterního soudu řekl, že 29letý muž tak učinil úmyslně. Brit súdánského původu v úterý poprvé stanul u soudu a je obviněný z pokusů o vraždu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní dodávka vezoucí Saliha Khatera k soudu. | Foto: Frank Augstein | Zdroj: ČTK/AP

Brit súdánského původu, který minulý týden najel autem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně a svým činem chtěl s největší pravděpodobností vyslat „politické poselství".

Do lidí u parlamentu v Londýně najel Brit súdánského původu, potvrdila policie

Číst článek

Podle agentury Reuters to řekl prokurátor u soudu, před kterým 29letý Salih Khater obviněný z pokusů o vraždu dnes poprvé stanul. Útočník při incidentu, který úřady již dříve označily za teroristický, zranil tři lidi.

Khater v úterý u soudu promluvil, jen aby potvrdil své jméno, datum narození, státní příslušnost a adresu. Soudkyně následně rozhodla, že se muž vrátí do vazby. Před soudem by měl útočník, který nežádal o propuštění na kauci, stanout opět 31. srpna.

Britská policie případ z minulého týdne vyšetřuje jako teroristický čin. Podle úterního prohlášení prokurátora Khater najel do skupiny cyklistů u britského parlamentu úmyslně. Útočník byl zadržen na místě. Obviněn je nejen z pokusu o vraždu civilistů, ale i policistů.

Pokud se prokáže, že šlo o teroristický útok, bude již druhým u budovy britského parlamentu v Londýně za poslední dva roky. Loni v březnu zaútočil nejdříve na chodce na Westminsterském mostě a poté na policistu u Westminsterského paláce, sídla britského parlamentu, britský muslimský konvertita Khalid Masood. Při atentátu zahynuli čtyři lidé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme