Britové upozorňují na slabou kontrolou zásilek v nákladních letadlech

Británie se obává o bezpečnost leteckého provozu. Zneklidnil ji nález nevybuchlé bomby v zásilce z Jemenu do amerického Chicaga na letišti East Midlands u města Derby. Asociace britských pilotů připomíná, že její členové před nedostatečnou kontrolou zásilek přepravovaných nákladními letadly varují už řadu let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté prohledávají letadlo společnosti UPS

Policisté prohledávají letadlo společnosti UPS | Zdroj: ČTK

Bomba obsahovala výbušnou chemikálii známou pod anglickou zkratkou PETN. Tuto látku momentálně nezachytí žádný skenovací přístroj běžně používaný při kontrolách zásilek a zavazadel.

Nezávislý poradce vlády pro věci kontrarozvědky lord Carlile řekl, že neschopnost stávajícího zařízení identifikovat PETN předem je závažná slabina, a je proto zapotřebí provádět takové kontroly, při kterých se bude používat nejnovější technologie.

Dnes opět zasedá bezpečnostní výbor britské vlády, tentokrát pod předsednictvím premiéra Davida Camerona. Zajisté se bude zabývat touto otázkou i širšími tématy bezpečnosti leteckého provozu.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme