Comey jako sportovní hvězda: plné bary, drinky zdarma a online výpověď exšéfa FBI před Kongresem

Tisíce lidí online, plné bary a restaurace s velkoplošnými obrazovkami, drinky zadarmo už od rána. I tak může vypadat politické drama. Ve Washingtonu i dalších amerických městech vyrazily tisíce lidí sledovat dlouho očekávané slyšení bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho v Senátu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gentleman sice před polednem nepije, ale výjimečné okolnosti si žádají výjimečné činy. Ve washingtonském Baru u Duffyho je plno už od deseti hodin dopoledne. Za běžných okolností by to v jinak baseballovém podniku věstilo den plný sportu, tentokrát tu ale osazenstvo napjatě sleduje jiné hřiště: přímý přenos z Capitol Hillu – na jedné straně řada senátorů, na druhé James Comey – muž, který si teď v proslulosti nezadá s leckterou sportovní hvězdou.

26ti letá Andrea Muttyová je ve Washingtonu na služební cestě, přijela před pár dny až z Aljašky. Kongresové slyšení je podle ní přelomová událost

Comey: Rusko zasáhlo do voleb v USA, jsem si jistý. Trump chtěl, aby FBI zastavila vyšetřování Flynna

Číst článek

"Nehledě na to, k jaké politické straně chováte sympatie, všechny by nás mělo znepokojit to, co tu James Comey potvrdil - že se Rusko vložilo do našich voleb," řekla Lence Kabrhelové, zpravodajce Českého rozhlasu ve Spojených státech.

Scott Sloan, 35ti letý konzultant, ukazuje na plný bar – vidět tolik lidí napěchovaných před obrazovky kvůli kongresovému slyšení je podle něj neuvěřitelné.

Comey: prezident lže

James Comey kritizoval Trumpovu vládu za to, že se po jeho odvolání snažila očernit jeho jméno i pověst FBI. Prezidentovy výroky bývalý ředitel označil za "čirou lež". Naznačil, že ho prezident odvolal ve snaze změnit směr vyšetřování ruského úsilí o ovlivnění amerických prezidnetských voleb.

Donald Trump podezření ze spolupráce svého štábu s ruskými představiteli odmítá s tím, že jde o smyšlenky. Ke Comeyho výpovědi v Senátu se přímo nevyjádřil. V projevu před svými příznivci ve Washingtonu ale prohlásil, že ze současného "obležení" vzejdou větší, lepší a silnější než kdy dřív.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme