CSU je proti členství Turecka v EU

Turecko v Evropské unii nechceme - takto jednoznačně formulovalo vedení bavorské CSU svůj postoj vůči ambicím Ankary. Nejmenší člen německé vládní koalice se tím pádem domnívá, že další pokračování přístupových jednání s Tureckem nemá smysl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brandenburská brána | Foto: de.wikipedia.org

Vláda velké koalice je ohledně tureckých námluv s Evropskou unií dlouhodobě roztříštěná. Sociální demokraté jsou pro, bavorská CSU ostře proti a CDU kancléřky Merkelové by Turecko ráda "odškodnila" pouhým privilegovaným partnerstvím.

Bavorský ministr pro evropské záležitosti Markus Söder z CSU se domnívá, že Turecko do unie nikdy nevstoupí. V rozhovoru pro Die Welt to odůvodnil tím, že by členství představovalo pro EU přílišnou kulturní a finanční zátěž.

Söder uvádí, že by bylo férové vůči dalším generacím politiků i vůči Turecku samotnému, kdyby přístupová jednání, která podle něj nikam nepovedou, co nejrychleji skončila.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme