'Dám si malého Trumpa.' Lvovský pivovar uvařil speciál, který se obouvá do amerického prezidenta

Trump se prý skvěle hodí k červenému masu. Tedy pokud mluvíme o speciálním pivě ze Lvova na západní Ukrajině. Tamní minipivovar už světové politiky na etiketu svých lahví dostal několikrát. I aktuální speciál se jménem amerického prezidenta dobře trefil dobu. Donald Trump je teď kvůli různým aférám své administrativy prakticky každý den ve zprávách a ve Lvově to znamená dobrou výtoč.

Lvov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump

Donald Trump | Zdroj: Reuters

„Tradičně vařené pivo v malém objemu, to není jen kvalitní produkt, ale taky šance z někoho si vystřelit. Vidíte tu etiketu. Trump - prezident rozdělených států amerických," popisuje zakladatel lvovského pivovaru Pravda Jurij Zastavny.

Ten chce, aby jeho speciály zlepšovaly náladu nejen po napití, ale i předtím než se lahev vůbec otevře. U něj v restauraci už vařili pivo s etiketou Baracka Obamy nebo Angely Merkelové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trump se prý skvěle hodí k červenému masu. Tedy pokud mluvíme o pivu ze Lvova. O speciálu tamního minipivovaru natáčel Vojtěch Berger

Trumpův speciál do téhle řady zapadá. „Je to ležák s limetkou a chutná trochu jako mexické pivo Corona," vysvětluje Zastavny.

Donald Trump už před nástupem do funkce ještě během kampaně sliboval postavit na hranici USA s Mexikem vysokou zeď, kterou podle něj Mexiko mělo i zaplatit.

Mají ale tamní štamgasti na tyhle politické souvislosti vůbec čas, nebo koukají hlavně na vysokou pěnu ve sklenici? Někteří hosté v obraze jsou: „Donald Trump je svými výpady proti Mexičanům známý. Tohle pivo má mexicko-americkou hranici přímo na etiketě. Narážka na to, že Trump nechce Mexičany v USA."

O kvalitu piva se ve lvovském pivovaru mimochodem stará americký sládek. Teď uvařil pivo s americkým prezidentem a zákazníci v tom cítí poctivost. „Trump je neobvyklá osobnost a tohle pivo ho vystihuje, etiketou i chutí," říká jeden ze zákazníků.

Lvovský pivovar měří všem velmocím stejně. V sortimentu má i pivo s Vladimirem Putinem. Místo jména má na lahvích dvouslovný slogan, který se na Ukrajině vžil pro ruského prezidenta v začátku rusko-ukrajinského konfliktu na Donbase před třemi lety. Díky tomu je to pivo asi s jedním z nevulgárnějších názvů v regionu.

Пиво не бреше • Фото: @kateryna.petrova

Příspěvek sdílený Театр пива "Правда" / Pravda (@pravdabeer),

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme