Dobytí další bašty islamistů se blíží. Syrská armáda prolomila 3 roky trvající blokádu Dajr az-Zauru

Syrská armáda dobývá jednu z hlavních bašt takzvaného Islámského státu v Sýrii, město Dajr az-Zaur. Džihádisté obsadili část této metropole stejnojmenné provincie v červenci 2014 a zbytek zcela obklíčili. Ve městě tak zůstalo uvězněných na sto tisíc obyvatel i syrští vojáci. Pomoc včetně potravin jim proto musela být dopravována pouze letecky. Nyní syrská armáda islamistickou blokádu částečně prolomila.

Dajr az-Zaur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko odpovědnost za smrt civilistů odmítá. Ilustrační foto. | Foto: Omar Sanadiki | Zdroj: Reuters

Tři roky hleděli obyvatelé Dajr az-Zauru k obloze s nadějí, že přichází pomoc v podobě léků či potravin, kterou jim shazovala letadla i vrtulníky. Teď čekají na syrskou armádu, kterou podporuje ruské letectvo a libanonské šíitské hnutí Hizballáh. Armáda k městu postupuje ze tří směrů.

Islámský stát znovu útočí na syrský Dajr az-Zaur. Džihádisté se snaží zmocnit letiště

Číst článek

Podle íránské vládní agentury IRNA se některé jednotky dostaly už k velitelství vládních sil v obléhaném Dajr az-Zauru a poprvé tak prolomily více než tříletou blokádu islamistů.

Tzv. Islámský stát v posledních týdnech ztrácí v Sýrii jedno město za druhým, jejich metropoli Rakku pak dobývají Syrské demokratické síly v čele s Kurdy a podporované Američany.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme