Egypt pokračuje v náletech na libyjské pozice IS. Roste prý počet civilních obětí

Samozvaná libyjská vláda v Tripolisu odsoudila egyptské nálety na východě země. Podle premiéra Umara Hásího jsou mezi desítkami obětí leteckých útoků především civilisté. Zprávy o civilních obětech přináší i katarská televize Al-Džazíra. Velitel libyjského letectva, kontrolovaného jinou, mezinárodně uznávanou libyjskou vládou v Tobruku, přitom ztráty civilních životů popřel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitevník Rafale egyptské armády (ilustrační foto)

Bitevník Rafale egyptské armády (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Tato agrese a teroristický akt spáchaný egyptským letectvem je porušením libyjské suverenity, charty OSN a mezinárodního práva. Je to zoufalý pokus egyptské vlády exportovat její vlastní politickou krizi,“ prohlásil předseda vlády v Tripolisu Umar Hásí.

Zpochybnil také pravost nahrávky s vraždou 21 Egypťanů.

Tripolskou vládu sestavili neúspěšní islamističtí kandidáti loňských parlamentních voleb. Mezinárodní společenství ji neuznává, vláda ale kontroluje velkou část západní Libye.

Naopak mezinárodně uznávaná vláda v Tobruku má v zemi minimální autoritu. Právě tato vláda egyptské nálety vítá.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme