Floridskou továrnou na propan otřásla série explozí. Nejméně sedm lidí je zraněných

V americkém městě Tavares na Floridě explodovala továrna na výrobu propanu. Série explozí zničila celý areál závodu, kde na noční směně pracovalo asi 25 lidí. Nejméně sedm z nich utrpělo zranění, tři jsou v kritickém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči z Lake County odpočívají po zásahu u explodované továrny na propan ve městě Tavares | Foto: Reuters

Exploze byly velmi intenzivní a otřásly domy v okruhu až 16 kilometrů. Podle reportérky místní televize šly slyšet zhruba každé tři vteřiny.

„Slyšeli jsme obrovské rány, podívali jsme se z okna a viděli jsme šlehající plameny. Vyběhli jsme z domu, nevzal jsem si mobil ani boty, běželi jsme se podívat, zda jsou všichni v pořádku a jestli můžeme nějak pomoct,“ líčil neštěstí svědek výbuchů Cody Rhodes pro stanici WESH.

Zaměstnancům se podle Johna Herrella z úřadu místního šerifa podařilo uniknout, protože byli v hlavní budově, ne tam, kde požár vznikl.

„Zprvu jsme se velmi obávali, teď se už ale všichni zaměstnanci, kteří se dříve z továrny evakuovali, přihlásili svému zaměstnavateli. Všem se moc ulevilo,“ uvedl Herell.

Proč k výbuchům došlo, teď vyšetřuje policie.

Ondřej Himmer, Matěj Skalický, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme