Francie chce zakázat stránky portálu WikiLeaks na svém území

Server WikiLeaks se přestěhoval pod švýcarskou doménu. Poskytoval té původní jej odpojil z bezpečnostních důvodů kvůli elektronickým útokům. V boji s WikiLeaks mezitím přitvrzuje Paříž. Ministr průmyslu a digitální ekonomiky Eric Besson chce zakázat umístění webových stránek kontroverzního portálu na území Francie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portál WikiLeaks. Ilustrační foto.

Portál WikiLeaks. Ilustrační foto. | Foto: AFP

Podle francouzského ministra WikiLeaks porušuje pravidla tajné diplomacie. Zveřejňované informace prý vystavují do nebezpečí osoby, které jsou závislé právě na jistém stupni utajení.

Podle Erica Bessona je takový stav nepřijatelný. Žádá proto Generální radu pro průmysl, energetiku a technologie, aby znemožnila tzv. hosting stránek WikiLeaks ve Francii.

Poté, co portál oznámil, že bude zveřejňovat seriál tajných diplomatických zpráv, uvedla francouzská vláda, že se k tomu nebude vůbec vyjadřovat a žádné informace nepotvrdí, ani nevyvrátí.

Ve Francii uveřejňuje materiály z WikiLeaks každý den s analýzami a komentáři i deník Le Monde.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme