Francie zakázala výstup na Bugarach, lidé tam chtěli přežít konec světa

Jihofrancouzská vesnice Bugarach je už několik týdnů v obležení novináři kvůli údajnému konci světa. Tamní hora je prý místem, kde mohou lidé zánik civilizace přežít. Plány poutníků ale zkomplikovaly úřady, které výstup na vrchol zakázaly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie hlídá dodržování úředního zákazu výstupu na horu Bugarach v jižní Francii

Francouzská policie hlídá dodržování úředního zákazu výstupu na horu Bugarach v jižní Francii | Zdroj: Reuters

Prefekt regionu Aude Eric Freysselinard odmítl riskovat, že se někdo z davů poutníků stoupajících na vrchol hory Bugarach zřítí a neumožní nikomu, aby se tam vydal.

„Rozhodli jsme se uzavřít přístupové cesty k hoře z důvodu bezpečnosti a do vesnice pustíme pouze tolik lidí, kolik to její kapacita dovolí, tedy maximálně několik stovek,“ prohlásil Freysselinard.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci ve francouzské vesnici Bugarach mluvil na Radiožurnálu přímo z místa Jan Šmíd

Odhadnout, kolik lidí se do vesnice Bugarach chystá, je těžké. Všechny hotely a penziony v okolí jsou ale beznadějně obsazeny. V současné chvíli je ve vesnici, která má 180 stálých obyvatel více policistů a novinářů než poutníků. Ti se tedy nakonec budou počíttat maximálně na stovky.

Obyvatelé vesnice mají z tohoto zájmu pramalou radost, „Už aby ten bordel skončil a nechali nás na pokoji,“ prohlásil rozčileně jeden z nich.

Podle poutníků by právě na hoře Bugarach měli přistát mimozemšťané a všechny zachránit. Z hory údajně vychází nezvyklé magnetické vlnění.

Jan Šmíd, pir, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme