Francouzský prezident Sarkozy naznačil, že se bude ucházet o znovuzvolení

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy bude usilovat o znovuzvolení. Naznačil to v rozhovoru, který přenášely v hlavním vysílacím čase nejdůležitější televizní stanice. Prezident v něm oznámil i zvýšení DPH o 1,6 procenta a vyjádřil přesvědčení, že situace kolem krize eura se uklidňuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy v televizním vystoupení naznačil, že bude kandidovat v prezidentských volbách | Zdroj: Reuters

Nicolas Srakozy ve vysílání francouzské televize sice odmítl potvrdit, zda bude v prezidentských volbách kandidovat, oznámil ale, že ‘schůzce s Francouzi se nebude vyhýbat‘.

Francouzský prezident ale především obhajoval hospodářské reformy svojí vlády a její sociální dopady. Navrhl zvýšení DPH v zájmu posílení sociální politiky a zdaněny mají být rovněž finanční transakce.

Prezident chce vytvořit nové pracovní příležitosti a poukazuje na to, že za posledních deset let ztratila Francie v průmyslu půl milionu pracovních míst. Situace v eurozóně se však podle Sarkozyho na druhou stranu uklidňuje a stabilizuje a Evropa prý podle něj už nad propastí nestojí.

Sarkozy s oficiálním oznámením své kandidatury nespěchá, podle průzkumů zatím v přímé konfrontaci s kandidátem socialistům Francoisem Hollandem výrazně prohrává.

Podle průzkumů se pro Hollanda vyjádřilo 24 procent respondentů, pro Sarkozyho 20. Třetí kandidátka na porezidenta, šéfka krajní pravice Marine Le Penová, je s 16 procenty voličů na třetím místě. Celých 29 procent Francouzů ale nevidí v žádném z kandidátů dobrého prezidenta.

První kolo prezidentských voleb se ve Francii uskuteční 22. dubna, druhé v květnu.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme