Francouzští socialisté by Strauss-Kahna rádi viděli zpátky v politice

S velkou nadějí očekávají francouzští socialisté definitivní zproštění viny Dominiqua Strausse-Kahna. Rádi by totiž bývalého předsedu Mezinárodního měnového fondu viděli zpět v politice. Prokuratura stahuje obvinění kvůli nedůvěryhodnosti pokojské, Strauss Kahn by tak po očekávaném dnešním soudním státní v New Yorku mohl Spojené státy opustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn | Zdroj: Reuters


Ve Francii se nahlas spekuluje o možném návratu Strausse Kahna do politiky a objevují se dokonce hlasy, které tvrdí, že by socialisté měli změnit kalendář primárek tak, aby Dominique Strauss-Kahn mohl do předvolebního boje vstoupit, i když bývalý předseda Mezinárodního měnového fondu tuto možnost sám vyloučil.

Dohrou v celém případu bude zřejmě debata o roli médií. Francouzské sdělovací prostředky Strausse-Kahna vesměs předčasně odsoudily a zejména podle socialistů si nepočínaly objektivně.

Strauss-Kahn se po stažení žaloby může okamžitě vrátit do Francie, tento vývoj však neznamená, že je případ u konce, neboť na konci civilního procesu, který už byl v Bronxu zahájen, může být Strauss Kahn odsouzen k vysoké pokutě.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme