U Teheránu spadlo letadlo s nákladem. Není jasné, kolik lidí bylo na palubě a jestli někdo přežil

Na letišti poblíž Teheránu v pondělí spadlo nákladní letadlo s nákladem z Kyrgyzstánu. Informace o počtu lidí na palubě i o původu stroje se liší. Není ani jasné, jestli někdo přežil. Podle první zprávy íránské agentury Fars bylo v Boeingu-707 devět lidí, ostatní zdroje hovoří o deseti.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na letišti poblíž Teheránu v pondělí spadlo nákladní letadlo Boeing 707 s nákladem z Kyrgyzstánu (ilustrační foto) | Foto: Andrew Thomas | Zdroj: Flickr (CC BY-NC 2.0)

Fars později oznámila, že v letadle mohlo být 16 osob a že se zachránil pouze jeden mechanik. Íránská televize oznámila, že se našla těla sedmi mrtvých.

V Kongu havarovalo letadlo volební komise. Řídila ruská posádka, na palubě bylo 23 lidí

Číst článek

Stroj byl podle ní kyrgyzský, ale mluvčí letiště Manas v Biškeku řekla, že letadlo patřilo íránské společnosti Pajám, která zajišťuje dopravu zboží. Server The National ze Spojených arabských emirátů informoval, že všichni lidé, kteří byli na palubě, zemřeli.

Podle tohoto zdroje boeing havaroval u Karadže, který je střediskem provincie Alborz a leží asi 20 kilometrů od Teheránu. Íránská televize zveřejnila záběry kouře stoupajícího z vraku. Na místě jsou záchranáři.

Podle íránských zdrojů mělo letadlo přistát na letišti v Karadži, ale pilot, zřejmě omylem, zamířil na letištní plochu jižně od Karadže, která není vhodná pro velká letadla.

Pilot ztratil nad strojem kontrolu, sjel z dráhy a letadlo narazilo do zdi dělící letiště od blízkých domů. Podle zatím nepotvrzených zpráv je několik staveb poškozeno.

Íránská agentura Tasním tvrdí, že letadlo přepravovalo náklad masa z Biškeku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme