Při zemětřesení na dvou místech v Íránu bylo zraněno více než 300 lidí. Hospitalizováno bylo 8 osob

Při zemětřesení, které v neděli a v pondělí postihlo Írán, bylo zraněno více než 300 lidí. Většinou šlo o lehká zranění, několik lidí ale muselo být hospitalizováno. Informovala o tom státní íránská televize, podle níž otřesy měly sílu až 5,9 stupně.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky zemětřesení (ilustrační foto) | Foto: Angelo_Giordano | Zdroj: Fotobanka Pixabay

V neděli postihlo zemětřesení západní Írán, během kterého bylo zraněno nejméně 287 lidí.

Většina ze zraněných byla propuštěna z nemocnice po ošetření, osm lidí ale muselo být hospitalizováno, řekl guvernér provincie Kermánšáh Húšang Bázvand. Dodal, že nemá informace o žádných mrtvých.

Předtím, než otřesy zaznamenali v Kermánšáhu, hlásila zemětřesení také jižní provincie Hormozgán, kterou zasáhly dva otřesy o síle 4,7, respektive 5,7 stupně. V několika vesnicích byly poškozeny budovy, ale nikdo nebyl zraněn ani usmrcen.

Pondělní zemětřesení na jihovýchodě mělo podle médií sílu 5,8 stupně Richterovy škály. „Zatím bylo hlášeno 25 zraněných lidí,“ řekl šéf místního krizového úřadu íránské agentuře Tasnim.

Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení. Loni v listopadu jedno z nich zasáhlo města a vesnice v Kermánšáhu a připravilo o život na 620 lidí. Zranění tehdy utrpělo několik tisíc osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme